Nometne “Ābolēni 2021”, 2021.gada 1.-6.augusts
Pateicoties ‘’Latvijas Finieris’’ un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītam projektam, bērni no dažādām ģimenēm devās uz vasaras nometni ‘’Ābolēni 2021’’, kas norisinājās pie jūras kempingā ‘’Abragciems’’.
1.augusts – 1.diena
Arī šogad, tāpat kā iepriekšējo gadu, nometnē ir stingri noteikumi, kas saistīti ar Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem. Pirms iekārtošanās mājiņās obligāta temperatūras mērīšana un instruktāža. Nometnes vadītāja visus dalībniekus iepazīstina ar iekšējās kārtības, drošības un peldēšanas noteikumiem, kā arī par ierobežojumu ievērošanu. Dalībnieki sola būt draudzīgi, izpalīdzīgi un paklausīgi. Pirmais vakars nometnes dalībniekiem ir aizņemts ar iekārtošanos mājiņās un istabiņās, draugu un apkārtnes iepazīšanu, un mierīgu pastaigu gar jūras krastu. Mazs uzdevums pašās dienas beigās – uzrakstīt vēlmes un cerības, kas tiek sagaidītas no nometnes. Atrodoties pie jūras, tās noteikti ir izpeldēties, atpūsties, kā arī atrast jaunus draugus. Vakariņas, naksniņas un visi dodas gulēt.
2.augusts – 2.diena.
Rīts sākas ar rīta rosmi, kuras laikā dalībnieki vēlreiz atkārto iekšējās kārtības, drošības un peldēšanas noteikumus, tikai šoreiz visu papildinot ar piemērotām kustībām un vingrojumiem.

Nometnes pirmās radošās nodarbības laikā dalībniekiem dots uzdevums, kurš būs jāpapildina katru dienu – savu emociju lidojums gaisa balonā. Ar trafareta palīdzību jāizgriež sešas baltas gaisa balona kontūras. Pirmā lapa jāaizpilda ar iepriekšējās dienas spilgtākajiem notikumiem – brauciens autobusā, pirmo reizi ieraudzīta jūra, jauniepazītie draugi u.c. Pārējās lapas, saliktas mapēs, gaidīs nākamo dienu emocijas.
Lai pēc iespējas maksimāli izmantotu atrašanos brīvā dabā, pēcpusdienā bērniem dots uzdevums ar nosaukumu ‘’Pasaka kastītē’’. Mazas sērkociņu kastītes pēc izkrāsošanas jāpiepilda ar dabas materiāliem. Tikai viens noteikums – kastītē drīkst ievietot pa vienam atrastam eksemplāram (vienu akmentiņu, vienu gliemežvāku utt.). Kastīte ir maza, tāpēc arī atrastajām lietām jābūt tādām, kas netraucē aizvērt vāciņu.

Pēc pastaigas dalībniekiem ir uzdevums aprakstīt
savas kastītes saturu, dodot atrastajām lietām nosaukumus, vārdus, iesaukas.
Pēc tam bērni, sadalījušies grupās, veido pasaku – tās galvenie varoņi ir
atrastie dabas materiāli. Grupām uzdevums prezentēt savu pasaku pārējiem
nometnes dalībniekiem, un tas izvēršas jautrā pasākumā ar neticamu notikumu
izdzīvošanu kopā ar aprakstītajiem personāžiem.
Vakarā nometnē ieradušies ciemiņi no „Smaidu darbnīcas” – Bings un Papagailis. Jautrais Papagailis ar ģitāru mudina dziedāt un kustēties, Bings samīļo bērnus. Kamēr Papagailis no balonien veido pasaku tēlus, bērni un pieaugušie pūš milzīgus ziepju burbuļus. Tie paceļas augstu gaisā un lido jūras virzienā.

3.augusts – 3. diena.
Pēc iepriekšējās dienas izlozes, rīta rosmes vingrojumus sagatavojuši trīs jaunieši – Anna, Šarlote un Diāna. Vingrojumi interesanti un piemēroti dienas aktivitātēm. Pēc brokastīm pastaiga gar jūru ar uzdevumu – izveidot lielāko smilšu pili ar ceļiem, vaļņiem un kanāliem. Ne tikai bērni, bet arī pieaugušie palīdz nest smiltis un lasīt akmeņus sienu nostiprināšanai. Kā turpinājums rīta pastaigai, nojumē sākas nodarbība “Kuģītis”. Kāds atceras, kāds no jauna mācās locīt papīra kuģīšus. Un kā gan kuģītis bez jūras, burām un karogiem - dalībnieki līmē un zīmē viļņus, sauli, zivis, enkurus, izdomā savam kuģim vārdu. Uz salmiņiem, kas noder kā kuģa masti, katrs var savērt dažādu krāsu karodziņus – arī melno pirātu karogu.

Pēcpusdienā mazs sevis izzināšanas darbs „Kas man ir svarīgs” – uz skaitļu asīm dalībnieki liek punktus, kurus pēc tam savieno. Kad prāts iedarbināts, pienākusi kārta arī rokām. Nodarbībā „Krāsainās māla figūras” nepieciešams spēks un radošums. Katrs izrullē savu baltā māla masas gabaliņu un veido figūras – kuģus, lidmašīnas, sirsniņas, ziedus, arī telpiskus cilvēciņus. Lai darbu pabeigtu, izveidotajām figūrām jānokalst.

Atpūtas laikā var lidināt plastmasas lidojošos šķīvīšus, zīmēt labirintus un stāstus ar krītiņiem uz asfalta, pastaigāties gar jūru vai vienkārši atpūsties svaigā gaisā, klausoties jūras un meža skaņās.
4.augusts – 4. diena.
Nākamajā rītā rīta rosmi jau vada trīs citi jaunieši. Vingrojumi lieliski papildina iepriekšējās dienas programmu un iesilda dalībniekus dienas nodarbībām. No rīta dalībnieki ar krāsām un otām izkrāso iepriekšējā dienā izveidotās un nokaltušās māla figūriņas. Kā arī pabeidz iepriekšējo dienas notikumu emociju zīmēšanu uz gaisa balona lapām.

Pēcpusdienā lielā pastaiga pa mežu ar uzdevumu – atrast vismaz trīs sausus koka zariņus un vismaz vienu čiekuru nodarbībai „Sapņu ķērājs”. Kad dabas materiāli salasīti, laiks čaklām rociņām – ar dziju jāizdaiļo atrastie koka zariņi un jāsasien, veidojot trijstūri. Trijstūrī uz neatgriešanos pazudīs visi sliktie sapņi. Lai sapņu ķērāji veiktu savu svarīgo uzdevumu, nepieciešams trijstūri aizpildīt ar dzijas tīmeklīti un iekarināt atrastos čiekurus un dažādas krāsainas bumbiņas un spalvas. Dalībnieki pabeigtos darbus ņem sev līdzi uz istabiņām, lai pēc iespējas ātrāk izmēģinātu.
Tuvāk vakarpusei dalībnieki dodas vēl vienā garā pastaigā gar jūru ar uzdevumu – atrast visskaistākos akmeņus, lai nodarbībā „Apgleznoti akmentiņi” varētu izpaust savu radošumu. Kad akmentiņi nomazgāti un iekārtota darba vieta, var sākties krāsu sprādziens, kur netrūkst arī zelta un sudraba krāsas! Radošumam nav robežu, un, lai to visu parādītu arī pārējiem, tiek izveidota skaista izstāde. Te atrodamas dažāda lieluma bizbizmārītes, dzīvnieki, nezināmi lidojoši objekti, skaisti dabas skati un vēl daudz dažādi brīnumaini tēli.
5.augusts – 5. diena.
Rīta rosmi šajā rītā vada tēva Aleksandra un dēla Ņikitas duets. Abi nopietni noskaņojušies, un vingrojumi izstaipa un iesilda dalībniekus sportisko aktivitāšu dienai.
Rīta radošajā nodarbībā „Gleznas rāmītis” dalībnieki var izveidot savu personalizēto bilžu rāmīti, kurā ievietot fotogrāfijas vai atmiņas no nometnes. Kamēr fotogrāfijas vēl gaida savu izgatavošanu, bilžu rāmītī bērni ievieto skaistus attēlus no kalendāriem. Rāmīša malas var izdaiļot ar jebko: gan dabas materiāliem – akmentiņiem, gliemežvākiem, vārpām, smilgām, kā arī pērlītēm, bumbiņām, spalvām utt. Arī šoreiz visi darbi tiek novietoti uz nojumes pakāpieniem skaistā izstādē.

Pēcpusdienā, kā jau sporta dienā, dalībnieki dodas uz jūru peldēties. Nometnes aktīvākie un radošākie jaunieši sāk gatavoties sportiskām aktivitātēm un stafetēm. Dalībnieki tiek sadalīti 4 grupās – tās izvēlas savus kapteiņus un komandas nosaukumus. Ņemot vērā nometnes dalībnieku dažādās veselības un fiziskās sagatavotības iespējas, jaunieši stafetes izpildei ieplānojuši neierobežotu laika limitu, un uzvar komandas gars un saliedētība.
Vakarpusē nometnē ierodas ilgi gaidītais organizācijas „Bērzes Strazdi’’ dīdžejs Vents ar ballīti.

Tās laikā dalībnieki var gan baudīt popkornu, gan dejot, gan dīdžejam pasūtīt atskaņošanai savas mīļākās dziesmas.

Ballīte ar jautrām dejām un atrakcijām turpinās līdz pat tumsai. Pēc ballītes dalībnieki bauda klinģeri, milzīgu arbūzu un atspirdzinošus dzērienus.
6.augusts – 6. diena.
Pie jūras saule lec agri. Arī citur ir tāpat, tikai Abragciemā tas ir redzams – kā no jūras spraucas pirmie saules stari. Pēdējā nometnes diena. Rīta rosmes laikā katrs dalībnieks rāda savus vingrojumus, katrs dalībnieks var iejusties trenera lomā.
Rīta radošajā nodarbībā bērni pabeidz izzīmēt savas ikdienas emocijas uz gaisa balona lapām. Protams lielākās un paliekošākās atmiņas bērniem sagādāja iepriekšējās dienas ballīte – to attēlo gandrīz visi dalībnieki. Salokot gaisa balona emociju lapas un tās salīmējot, izveidojas telpisks gaisa balons, kuram ar dziju pievienota vienreizlietojamā glāzīte. Glāzītē, kas simbolizē gaisa balona grozu, dalībnieki ieber konfektes, kā arī ieliek pasažierus - kādu no izlozētām mazām rotaļlietām.
Pirms atvadu pusdienām pienācis laiks nometnes noslēgumam ar apbalvošanu. Katrs dalībnieks saņem diplomu, individualizētu dāvanu un atbilstoši nometnes tematikai - karti ar Baltijas jūras Rīgas līča Kurzemes jūrmalas vēsturisko un mūsdienu jūras transportu. Lai kompensētu iepriekšējā vakārā izpalikušo ugunskuru, kurš nenotika vējainu laikapstākļu dēļ, nometnes dalībniekus pārsteidz konfekšu salūts. Nometne ir noslēgusies.
Vēl tikai īsa aptauja par skaistākajiem nometnes mirkļiem un vēlmēm nākamajam gadam. Dalībniekus šajā nometnē visvairāk iepriecinājis Bings ar Papagaili, ballīte, pirmo reizi ieraudzīta jūra un iepazītie jaunie draugi. Paldies par bērnu un vecāku izteiktajām vēlmēm nākamajām nometnēm, tās noteikti tiks ņemtas vērā un realizētas! Paldies vecākiem, kuri bija sagādājuši pārsteigumus nometnes komandai!

Paldies visiem, kas piedalījās nometnes
atbalstīšanā, organizēšanā un dalībā: AS “Latvijas Finieris”, Rīgas domes
Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Cēsu novada Līgatnes apvienības
pārvaldei, kempingam ‘’Abragciems’’, Ventam Feldmanim no biedrības “Bērzes
Strazdi, “Smaidu darbnīcai”, “Latvijas Grāmatai”, biedrības ‘’Sūrābele’’
vadītājai Mudītei, nometnes ‘’Abolēni 2021’’ vadītājai Ramonai, audzinātājām
Maijai, Līgai, Laimdotai, medmāsiņai Natašai, kā arī brīvprātīgajiem un
aktīvajiem jauniešiem, arī vecākiem un bērniem! Uz tikšanos pēc gada!
Atskats uz nometni „Ābolēni 2020”
23.augusts – 1.diena
Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus - svētdienas pēcpusdienā no Rīgas uz Abragciemu devās autobuss ar nometnes „Ābolēni 2020” dalībniekiem. Kempingā „Abragciems” visus sagaidīja nometnes vadītāja Ramona. Pirms doties uz divvietīgām mājiņām vai istabām Līvānu mājās, medmāsa Natalja katram izmērīja temperatūru. Turpmāk tā būs obligāta prasība katram, kas ieradīsies nometnē. Covid-19 dēļ katra veselības stāvoklis un pašsajūta ir īpaši svarīga. Pirmās dienas vakara svarīgākā daļa bija iekšējās kārtības noteikumu un instruktāžu noklausīšanās, pēc kuras dalībnieki parakstījās instruktāžas žurnālā. Tad sekoja iekārtošanās mājiņās un istabiņās, kā arī iepazīšanās pasākums, kurā dalībnieki stāstīja par sevi rotaļas veidā, izmantojot mīksto metamo kauliņu ar izšūtiem jautājumiem. Dalībnieki tika sadalīti divās grupās, kuras visas nometnes laikā darbosies atsevišķi.
24.augusts – 2.diena
Katra jauna diena nometnē sākas ar rīta rosmi. Lai
vingrošana būtu atraktīvāka, palīgā tika aicināti divi dalībnieki, kuri kārtīgi
turēja maisiņus ar krāsainām bumbiņām. Katra bumbiņa nozīmēja attiecīgu
vingrojumu. Pēc iesildīšanās visi devās brokastīs, pēc kurām paredzēta pirmā
radošā darbnīca. Pirmā jeb mazāko bērnu grupa ar skolotājām Līgu un Laimdotu
devās uz teritorijā esošo mežu, lai savāktu žagariņus. Pēc kārtīgas pastaigas
savāktie žagariņi tika sašķiroti un attīrīti. Nodarbības laikā dalībnieku
uzdevums bija izdaiļot zariņus ar krāsainu dziju. Nodarbības mērķis bija ne
tikai skaistu priekšmetu radīšana, bet arī koncentrēšanās un mazās motorikas
attīstīšana.
Tajā pašā laikā otra jeb lielāko dalībnieku
grupiņa uz terases ar tekstilkrāsu un dekupāžas vai salvešu tehniku izdaiļoja
līdzpaņemtos krekliņus. Kā arī bija iespēja izdaiļot baltus auduma gabalus,
kurus pēc tam pēc saviem ieskatiem pārvērst par mājsaimniecībā izmantojamiem
izstrādājumiem – maisiņiem, sedziņām utt. Nodarbību vadīja nometnes vadītāja
Ramona un skolotāja Ieva.

Pēc pusdienām brīvo laiku katrs izmantoja pēc saviem ieskatiem – bērni ar vecākiem varēja doties pastaigā gar jūru, atpūsties, kā arī nojumē krāsot darba lapas un pildīt dažādus rakstiskus uzdevumus. Pēcpusdienā nometnē ieradās ciemiņš no Kr.Barona muzeja – Andris. Viņš kopā ar audzinātāju Rūtu ar tautasdziesmām iekustināja dalībniekus latviskās rotaļās.
Nodarbības otrā daļa ar jūrai veltītām dziesmām
pludmalē noslēdza skaisto latvisko noskaņu pasākumu.
Lai vakars būtu aktīvāks, skolotāja Līga ar
bērniem devās čiekuru medībās – bērnu uzdevums bija salasīt četrus lielus
maisus pilnus ar čiekuriem. Darbošanās laikā bērni gan aktīvi izkustējās, gan
attīrīja teritoriju no piekritušajiem čiekuriem.
25.augusts – 3.diena
Neatņemama nometnes sastāvdaļa – rīta rosme, kas
veltīta izstaipīšanās un locīšanās vingrojumiem.
Pēc brokastīm radošo nodarbību vadīja Rūta.
Tās laikā dalībnieki iepazina Krišjāni Baronu kā mazu zēnu, kurš vēlāk kļuva par latviešu dainu skapja izveidotāju. Bērniem bija iespēja izkrāsot savu Dainu skapi jebkurās krāsās.
Rūta bija sagatavojusi arī atraktīvu latviešu
tautasdziesmu minēšanas konkursu – dalībnieku grupiņas izlozēja kādu
tautasdziesmas četrrindi un to ar kustībām demonstrēja pārējām grupām. Nometnē
bija zinoši un gudri bērni, tāpēc šis
uzdevums nesagādāja raizes.
Laiks bija mazliet vēsāks nekā ierasts, un dalībnieki pēc pusdienām atpūtās ar mierīgām sarunām un pastaigām pa mežu lasot mellenes. Pēcpusdienu radošā darbnīca tika pārcelta uz lielo telti tikai viena iemesla dēļ – lai spalvas nelidotu pa gaisu, jo skolotājas Līga un Laimdota bērnus aicināja uz putniņu darbnīcu. Darbnīca darbojās divās grupās. Katrs bērns izvēlējās vislielāko un visskaistāko čiekuru, un nokrāsoja baltā krāsā. Pēc tam, kad putniņam bija pielīmēta galva, bērni izvēlējās spalvas – garākās spārniem un īsākās ķermenim un astei. Spalvas ar līmi iestiprināja starp čiekura zvīņām, piesēja aukliņu un gulbītis bija gatavs.
26.augusts – 4.diena
Ceturtās dienas galvenais pasākums bija ekskursija
– tāpēc rīta rosmes laikā dalībnieki ievingrināja ķermeni un kājas. Neiztika
bez aktivitātēm ar vingrošanas riņķiem – gan lienot tiem cauri, gan lecot uz
priekšu un sāniski.
Tūlīt pēc brokastīm klāt bija autobuss, kas dalībniekus nogādāja pirmajā pieturas vietā – Rojas Jūras zvejniecības muzejā.
Kamēr bērnu vecāki un lielākie dalībnieki klausījās muzeja gides stāstījumu, mazākie nometnes dalībnieki izmantoja muzeja bērnu rotaļu telpu ar smilšu kasti, kurā apslēpti dažādi no jūras izskaloti dārgumi, ar lielu kuģi, kurā varēja iekāpt un stūrēt un citām aktivitātēm.
Pēc muzeja apmeklējuma autobuss visus aizvizināja uz Kolkasragu – vietu, kur satiekas Rīgas jūras līcis un Baltijas jūra.
Laiks bija skaists un silts, tāpēc ikviens
izmantoja iespēju basām kājām iebrist gan jūrā, gan līcī. Pēc pastaigas visus
gaidīja līdzi iedotās pusdienas, kuras tika apēstas turpat Kolkasragā.
Atpakaļceļā autobuss pieturēja Kaltenē, un
nometnes dalībnieki paguva apskatīt arī Kaltenes akmeņaino pludmali un
nofotografēties uz kāda lielāka akmens.
Patīkami
noguruši dalībnieki devās mājupceļā uz kempingu.
Pēcpusdienā pēc atpūtas nometnē ciemojās SPKC iniciētā
projektā Zaiga un Zinaida, lai stāstītu, cik svarīgi ir rūpēties par roku
tīrību un tās pareizi mazgāt. Bērniem bija gan teorētiska lekcija, gan
eksperimenti un pareizas roku mazgāšanas vingrinājumi. Un izrādījās, ka tā bija
interesanta saruna gan mazākajiem nometnes dalībniekiem, gan lielākajiem. Katrs
nodarbības dalībnieks saņēma grāmatiņu un uzlīmi.

Vakarā piedalījāmies atklātajā deju studijas mēģinājumā, kur bija iespēja vērot deju studijas sagatavotos priekšnesumus. Diena bija piepildīta un nometnes dalībnieki devās gulēt patīkami noguruši no šīs dienas iespaidiem.
27.augusts – 5.diena.
Diena, kas veltīta sporta spēlēm un sadraudzībai. Lai pilnvērtīgi piedalītos sporta aktivitātēs, no rīta nepieciešams kārtīgi iesildīties. Šoreiz nometnes dalībnieki izvēlējās katrs savu mīļāko vingrojumu, kuru vingroja kopā ar pērējiem. Rīta rosmes beigās katrs izgāja no konusiem izveidotu trasi abos virzienos – gan uz priekšu, gan atpakaļgaitā. Tūlīt pēc brokastīm nometnē sāka ierasties ciemiņi – organizācija ‘’Bērzes Strazdi’’ ar Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās dzīvojošajiem jauniešiem. Aktivitātes sākās ar komandu sadalīšanos un karogu uzzīmēšanu. Pirmās savas aktivitātes piedāvāja nometnes aktīvākie jaunieši, kuri iepriekšējo dienu laikā bija izveidojušas interesantas stafetes – smilšu maisiņu mešanu riņķos, šķīvīšu lidināšanu mērķī, bumbiņu šķirošanu, kā arī dažādu koncentrēšanās vingrojumu veikšanu. Īslaicīga lietusgāze nebija šķērslis aktivitāšu tālākai norisei, jo dalībnieki pārcēlās uz lielo telti un pabeidza komandu darbu.
Pēc pusdienām dalībnieki mazliet atpūtās, un ciemiņi sāka gatavot savus priekšnesumus. Turpinājās komandu sacensības – gan atjautības uzdevumu minēšanā, gan jautrās stafetēs. Sajūsmu izraisīja ciemiņu uzdevums no kartona kastēm izveidot 3D objektus, kur varēja griezt, līmēt, pūst krāsas no baloniņiem un prezentēt savu izveidoto objektu – tie bija: Minjons, burvju krāsniņa, Pēterbaznīca un abalvošanas podests.
Pēc vakariņām nometnes vadītāja Ramona un biedrības „Sūrābele“ vadītāja Mudīte pateicās klātesošajiem bērniem, vecākiem, ciemiņiem, skolotājiem un visiem pārējiem, ar kuru palīdzību nometne varēja notikt. Katrs saņēma diplomu un grāmatas.
Ugunskurs jau kurējās, un ballīte varēja sākties.
Dīdžejs Vents no organizācijas „Bērzes strazdi“ bija piemeklējis visatbilstošākas dziesmas, izkustējas un izdejojās visi. Arī komandu apbalvošana neizpalika. Vakars noslēdzās ar grandiozām naksniņām – kliņģeriem, augļiem un kūkām.
28.augusts – 6.diena
Pēdējā diena
nometnē un rīta rosmes laikā dalībnieki izstaigāja nometnes teritoriju un
atcerējās, ko bija paveikuši šajā laikā. Pēc brokastīm pēdējā aktivitāte –
nometnes viktorīna. Tās laikā jāatbild uz āķīģiem jautājumiem par Latviju,
nometni un kempingu. Balvās katrs varēja izvēlēties dažādus magnētiņus. Vēl
tikai dažas stundas un autobuss visus aizvedīs atpakaļ uz mājām. Vēl tikai
mantu salikšana somās, istabiņu sakārtošana un pusdienas. Nometne ir
noslēgusies. Atvadas un cerība tikties atkal nākamajā
gadā. Paldies visiem!
„Iepazīstam Eiropu. Pie brāļu tautas Lietuvā ”. (Šauļu pilsēta)
Vasara aiziet, atstājot atmiņas. Hroniski slimo bērnu draugu
biedrībai “Sūrābele” augusts bijis īpaši bagāts. Kaut Covid-19 drauds mums
blakus bija arī 8. augustā, uz Šauļiem devāmies ar vēlmi iepazīt Lietuvas
ceturto lielāko pilsētu - ar Saules pulksteņa laukumu un tā Strēlnieku smailē,
ar 7 tonnas smago dzelzs lapsu Talkšas ezera krastā, ar gājēju ielu, kas
savulaik bijusi pirmā Lietuvā un trešā Eiropā, ar unikāliem muzejiem. Šauļus
dēvē par muzeju pilsētu, taču mūsu programmā tikai divi no tiem: senākās Lietuvas
fabrikas “Rūta” Šokolādes muzejs un Vandas Kavaļauskienes 1990. gadā dibinātais
Kaķu muzejs. Un šāda iespēja mums bija AS “Latvijas Valsts meži” finansētā un
ziedot.lv administrētā projektā.
Šokolādes muzejs vilina ar saldumu smaržu, bet Kaķu muzeja
ekspozīcijā sastopam ap 6000 kaķu figūriņas. Tie ir visur: gleznās, vitrīnās,
uz krūzītēm, tie karājas pie griestiem… Bet mūs sagaida trīs kaķi, viņu vidū galvenais
ir Direktors, sidrabaini pelēks runcis. Protams, pusdienās lielākā daļa izvēlas
cepelīnus, jo restorāns “Žemaitis”, kaut
ārēji necils, tos prot gatavot gardus jo gardus.
Aizvadītajā sestdienā Hroniski slimo bērnu draugu biedrība „Sūrābele” pulcēja bērnu ar veselības problēmām un maznodrošināto ģimenes Rīgas 71. vidusskolā uz Eglītes svētkiem
Aizvadītajā sestdienā Hroniski slimo bērnu draugu biedrība
„Sūrābele” pulcēja bērnu ar veselības problēmām un maznodrošināto ģimenes Rīgas
71. vidusskolā uz Eglītes svētkiem, tā sākot ceļu šajā Adventa laikā uz
Ziemassvētkiem. „Adventus” – latīņu valodā nozīmē „atnākšana”. Atnākšana ar
Ziemassvētku brīnumu… Kaut arī katra lūgšana ir atšķirīga, tomēr līdz ar
labklājību ģimenē ceram uz veselību un līdzcilvēku atbalstu. Un arī šajā
sarīkojumā varējām teikt paldies Rīgas Domes Labklājības departamentam par atbalstu
svētku projektam. Un paldies teicām arī Rīgas Āgenskalna sākumskolas bērniem,
kas nu jau ne pirmo gadu domā, kā iepriecināt mūsu bērnus. Viens ir ziedojis
savu mīļo lācīti, sunīti vai citu rotaļlietu, bet kāds cits – savu mīļāko
pasaku grāmatiņu. Un mēs atvainojamies tiem, kurus aizvainojis fakts, ka bērns,
savu grāmatiņu mīlot, ir to sakārtojis ar skoča palīdzību. Atvainojamies, un sakām paldies šiem mazajiem
ziedotājiem, kas mācās saprast, kas ir labdarība. Dāvanu varējām papildināt arī
ar citu ziedotāju devumu, tāpēc sakām paldies Latvijas Bērnu fonds un
ziedot.lv. Lai visiem gaiši un skaisti Ziemassvētki, bet foto varat vērot
Āgenskalna sākumskolas deju kolektīvu „Āģītis” un Kopienas centra Ābeļzieds
„Raitais solis” dejotājas.
Hroniski slimo bērnu draugu biedrības „Sūrābele” dalība Rīgas Domes IKS departamenta, AS “Latvijas Finieris” un ziedot.lv atbalstītā projektā - izglītojošā atpūtas nometnē „Ābolēni 2019”
16.06.2019. 1. diena
Svētdienas pēcpusdienā no Rīgas centra uz Abragciemu devās autobuss, pilns ar nometnes “Ābolēni 2019” dalībniekiem. Nepilnu divu stundu laikā dalībnieki sasniedza galamērķi - Abragciema kempingu jūras krastā. Bērni, kuri nometnē jau bijuši vairākkārtīgi, palīdzēja iekārtoties jaunajiem dalībniekiem. Šogad nometnē ir vairākas jaunas ģimenes un bērni.Pēc vakariņām un ievadinstruktāžām tika sagaidīts pirmais ciemiņš. Stāstniece IngunaRadziņa ieradās ar pašas darinātām lellēm – dzelteno Lauvēnu, kurš ļoti vēlējās kļūt par tīģeri, Runci Punci, kuram nepatīk iet skolā, Vardulēnu, kuram mīlestībā pret pīlīti strauji sitas sirds un diviem Ceļotājiem, kuri izjokoja Velnu, iepriecināja bērnus ar saviem dzīvespriecīgajiem un pamācošajiem stāstiem. Īpaši tuva un saprotama bērniem bija Runča Punča cīņa ar gultu, kad no rītiem negribas celties. Pēc pasākuma ikviens, kurš vēlējās, varēja nofotografēties ar lellēm un pašu stāstnieci, un tas lieliski papildināja vakara jautrību. Pirmās dienas iespaids – nometne sākusies ar pozitīvām emocijām.17.06.2019. 2. diena
Otrās dienas rīts visus sagaidīja ar nelielām lietavām, tomēr tas netraucēja veikt ieplānoto rīta rosmi. Dalībnieki sapulcējās nojumē, kur ievingrinājās jaunajai dienai. Laikā, kas palika līdz brokastīm, nometnes dalībnieki sakārtoja savas mājiņas un sagatavojās rīta nodarbībām. Tā kā joprojām lija lietus, pēc brokastīm visi sapulcējās nojumē uz nodarbību, kuras laikā ar dzijas pavedieniem uz papīra šķīvjiem veidoja staru attēlus un jūru.
Uz nākamo nodarbību atkal ierodas ciemiņi – Jogita, Lāsma, Pele Karamele un Blīkšķu Banijs. Nometnes dalībnieki sadalās divās komandās, mācās un dejo Laimes deju, Jepo un 123 labo deju, pēc kurām nopelnīts pārsteigums – burbuļu salūts un iespēja noķert lielo ziepju burbuli. Ciemiņi iemācīja arī bērniem no baloniem veidot zobenus, sunīšus, putnus un citas jaukas lietas. Katrs bērns tika pie savas izvēlētās balona rotaļlietas. Tetovējumu darbnīcā ikviens varēja tikt pie dažādu krāsu spīdīga tetovējuma pēc izvēles.
Pēc pusdienām nometnes dalībniekus sveica un aicināja uz nodarbībām “Ūdensputni” ar sportiskām aktivitātēm. Teltī notika iesildīšanās - bērni izvietojās aplī un kārtīgi izmasēja un izkutināja viens otru. Pēc tam dalībniekus sadalīja četrās komandās un visi devās ārā no telts, lai piedalītos stafetēs. Katra komanda sev piešķīra nosaukumu: 1. komanda “Kreisie naži”, 2. komanda “Leģendārais devītnieks”, 3. komanda “Čilli pipars” un 4. komanda “Laši”. Ikvienai komandai bija jāveic četri uzdevumi: ar pleznām jānes bumbiņa sietā, no koka klučiem jāveido celtne un jāatbild uz dažādiem jautājumiem, uz ātrumu trīs krāsu bumbiņas jāizšķiro pa groziem un jānotur bumba uz spēles laukuma. Pēc tam visi kopīgi piedalījās dārgumu meklēšanā un atrada balvu. Noslēgumā pēc draudzīgas izskraidīšanās spēles visi saņēma no “Ūdensputniem” saldumu maisiņus.
Pēc neilgas atpūtas, bērni kopā ar audzinātājām devās uz jūru, lai izbaudīti sen kāroto peldi. Pēc peldes bija vakariņu laiks un tad jau pienāca laiks interesantai radošajai darbnīcai. Visiem bija iespēja izkustināt pirkstiņus un pārbaudīt to veiklību “zīmējot” uz CD diskiem ar plastilīnu. Bērnu izdoma bija nepārspējama, un darbi tik skaisti, ka darbu izstāde priecēs visus līdz pat nometnes beigām. Otrā nometnes diena bija ļoti piesātināta ar pozitīvām emocijām, kuras sniedza daudzās, interesantās nodarbes un radošās darbnīcas, dodot iespēju ikvienam atrast sev tīkamāko izpausmes veidu.
18.06.2019. 3. diena
Trešās dienas rīts atnāca silts un saulains, un, kā ierasti, no paša rīta pulcēja visus uz rīta rosmi. Vingrojumi, kas katru rītu pārsteidz nometnes dalībniekus ar savu daudzveidību, dod patīkamas sajūtas un enerģiju jaunai dienai. Pēc brokastīm visi devās uz jūru, kur notika smilšu pils celšanas aktivitāte. Bērni varēja celt pilis grupās vai individuāli. Žūrijas komisija pieņēma un vērtēja katru būvniecības šedevru, un jāpiemin, ka tādi bija visi. Meiteņu komandas smilšu konstrukcija ar nosaukumu Apslēpts cietoksnis Šreka purvā priecēja ar pārdomātu stilu, taču neatpalika arī zēnu komandas. Milzīgas pils laukumā izvietojās vesela pilsēta ar zemnīcām, aizsargvaļņiem un galveno ēku. Interesantas bija pilis, kuras tapa celtas no aļģēm un akmentiņiem. Vēlāk visi devās pusdienās un pēc tam atpūtās klusajā stundā, kuras laikā varēja lasīt līdzi paņemtās grāmatas, vai pagulēt un uzkrāt spēkus tālākām aktivitātēm.
Pēcpusdiena visus pārsteidza ar daļu no nometnes meiteņu radīto pārsteigumu - pašiem savu skaistumkopšanas salonu, kurā pārējās meitenes varēja tikt pie uzlakotiem nadziņiem vai pat kosmētikas uzklāšanas pamācībām. Savukārt uz veselīgu un gardu darbnīcu drīz vien visus aicināja Veselības gada balvas 2018 ieguvēji “Sēklu muss”. Nometnes dalībnieki un pedagogi no sēkliņu un ogu maisījuma izveidoja katrs savu personalizēto gardumu kolekciju, degustēja ciemiņu līdzi atvesto produkciju un jautri pavadīja laiku. Vērtīgi bija noklausīties stāstu par cilvēku iekšējo orgānu sistēmu un veselīgas ēšanas priekšrocībām.
Vakarpusē turpinājās audzinātāju radošo darbnīcu piedāvājums. Uz koka korķiem ar akrila krāsām sākās kaklarotu veidošana, kuru tapšanas process ir sarežģītāks, bet ne mazāk interesants. Proti, darba cēliens tika sadalīts divās daļās, jo nokrāsotajiem korķiem kārtīgi jānožūst, lai nākošajā dienā varētu turpināt darināt kaklarotu.
Vakara pēdējā radošā darbnīca bija veltīta kukainīšiem un taurenīšiem, kas lido mums apkārt. No tualetes papīra rullīšiem un iepriekš sagatavotiem papīra spārnu elementiem veidojās vasarīga taurenīšu kolekcija, bet katru taurenīti īpašu darīja nometnes dalībnieku emocionālie stāsti. Trešā diena nometnē beidzās ar garšīgu un veselīgu naksniņu ēdienreizi, jo pie Karlsona cienīgas magoņmaizītes, katrs varēja saņemt neierobežotu daudzumu burkānu graušanai.
19.06.2019. 4. diena
Ar karstu sauli nometnes dalībniekus sagaidīja arī ceturtās dienas rīts. Aktīva rīta rosme un skrējiens pamodināja un deva enerģijas gaidāmajiem dienas pasākumiem, radošajām darbnīcām un aktivitātēm, jo tūlīt pēc brokastīm nometnē ieradās kārtējie ciemiņi - “Smilšu lampas”. Bērni sadalījās grupās, lai pēc kārtas izietu visas sagatavotās aktivitātes – smilšu gleznu bēršanu, bumbiņu makšķerēšanu no baseina, puzles – mandalas likšanu, atmiņu spēli, kopēju gleznas radīšanu, improvizētās sapņu pasaules radīšanu, izmantojot koka figūras un namus, kā arī mazus koka personāžus. Apaļajās gaismas lampās uz smiltīm tika uzburtas bruņinieku kaujas, džungļi, vientuļa sala ar vikingu kuģiem, un pat Rīgas panorāma. Sajūtu maisos bērni starp pupām un čiekuriem meklēja apslēptos kristālus, bet uz magnētiskas tāfeles veidoja koka trases, pa kurām ripināt bumbiņas. Paši mazākie darbojās arī ar kinētiskajām smiltīm. Nodarbības laikā bērni ne tikai jautri pavadīja laiku, bet arī trenēja sīko muskulatūru, izmantoja loģisko domāšanu un mācījās sadarboties grupās. Pēc aktīvās nodarbības bērni, vecāki un audzinātājas devās uz peldi jūrā. Pēc tam sekoja atpūtas brīdis, pēc kura bija iespēja piedalīties radošās darbnīcās: no krāsotiem koka korķiem izveidot kaklarotas, kuras izrotāja arī ar koka bumbiņām un mezglošanas elementiem. Laika posmā starp vakariņām un naksniņām ikviens varēja piedalīties putniņu izgatavošanas darbnīcā – no daudzkrāsainām dzijām izveidot savu sarkankrūtīti, zīlīti vai pasaku varoni.
Diena pagāja pozitīvu emociju pilna, un nometnes dalībnieki, patīkami noguruši, ātri devās uz savām mājiņām, kur iekārtojās naktsguļai.
20.06.2019. 5. diena
Ar spožu sauli un šalcošām jūras skaņām aizsākās piektā
diena nometnē. Dalībnieki, kā ierasts, sapulcējās uz rīta rosmi, kuras laikā
bērni paši demonstrēja vingrojumus un mācīja tos citiem. Pēc brokastīm visi
devās uz jūras krastu ar īpašu uzdevumu – sameklēt ovālas formas, vidēji lielu
akmeni, uz kura dienas gaitā būs jāveido mākslas darbs. Pēc tam visi devās
peldēt. Iebrienot jūrā, tika uziets sēklis, kurš tika nodēvēts par Rodžera
salu, un, kā izrādījās, tā ir ļoti jauka vieta gan peldei, gan smilšu piļu
celšanai. Dienas otrajā pusē nometnes dalībnieki pulcējās nojumē uz radošo
darbnīcu un katrs uz sava, pie jūras atrastā akmens veidoja darbiņu ar
plastilīnu, kuru pārklāja ar PVA līmi un nolika žūt. Tēli, kas tika veidoti,
bija dažādi. Kādam tas radās, pateicoties piedzīvotajam nometnē, kāds cits
veidoja mīļāko multiplikācijas varoni, bet dažiem tapa puķes un koki. Tie, kuri iepriekšējā dienā nebija pabeiguši
darināt savus putniņus, varēja to izdarīt paralēli esošajā radošajā darbnīcā.
Jāpiebilst, ka putniņi sanāca tikpat daudzkrāsaini kā nometnes dalībnieku
neatkārtojamās personības.
Vakariņu
laikā visi pulcējās uz nometnes noslēguma pasākumu, kura laikā teicām paldies
un pasniedzām dāvaniņas nometnes organizatoriem, audzinātājām, bērniem un viņu
vecākiem. Īpaša pateicība - kempinga “Abragciems” vadībai un darbiniekiem par
izrādīto viesmīlību, pacietību un atbalstu. Pasākums turpinājās pie nometnes
ugunskura ar dziesmām un kolektīvu fotografēšanos. Dziestot ugunskuram, pie
debesīm parādījās tumši mākoņi, un, kā apliecinājums tam, ka nometne patiešām
beigusies, sāka zibeņot zibens un ducināt pērkons. Taču arī tas izrādījās dabas veidots pārsteigums, jo pēc
pavisam neliela lietus, pāri jūrai atmirdzēja milzīga varavīksne. Pacilātā
noskaņojumā bērni devās uz savām mājiņām, lai pirms gulēšanas apskatītu dāvanas
un izrunātu vēl to, kas izrunājams pirms lielās pošanās mājupceļam.
21.06.2019. 6.
diena
Pēdējās dienas rīts nometnē bija tikpat silts un
saulains, kādas bija visas iepriekšējās dienas, taču atšķirībā no pārējām
dienām, visi bija aizņemti ar gatavošanos aizbraukšanai no nometnes. Jau pēc
brokastīm katrs devās sakravāt savu mugursomu vai ceļojuma koferus. Kā
izrādījās, mantu bija kļuvis vairāk, jo ikviens vēlējās paņemt uz mājām savus
radošajās darbnīcās darinātos darbiņus, tāpat bija jāatrod vieta skaistajiem,
jūras krastā atrastajiem gliemežvāciņiem vai akmentiņiem. Katrs kempinga namiņš
tika saposts un atstāts ar nelielām šķiršanās skumjām, bet arī patīkamu
satraukumu par mājupceļu un atkalredzēšanos ar savējiem. Pēc pusdienām visus
gaidīja liels, balts autobuss, kura laipnais šoferis palīdzēja katram gan
ielikt bagāžu, gan atrast sēdvietu. Mājupceļš, kā jau vienmēr, izrādījās īsāks
nekā viss ko vēl gribējās izrunāt. Rīga sagaidīja savus ceļotājus ar priecīgiem
vecāku un radinieku smaidiem, un nometnes dalībnieki atvadījušies gan
savstarpēji, gan no audzinātājām, devās katrs uz savu pusi ar solījumiem, ka
nākamgad tiksies atkal.
Piesakies uz nometni pie jūras!
Hroniski slimo bērnu draugu biedrība „Sūrābele” aicina pieteikt dalībai Rīgas Domes IKS departamenta, AS “Latvijas Finieris” un ziedot.lv atbalstītā projektā - izglītojošā atpūtas nometnē „Ābolēni 2019” bērnus ar veselības problēmām un bērnus no maznodrošinātām ģimenēm vecumā no 7 gadiem, kas dzīvo vai mācās Rīgā (invalīdi no bērnības – līdz 25 gadiem). Smagi slimu bērnu var pavadīt viens no vecākiem. Nometnē var piedalīties arī bērnu invalīdu brāļi un māsas.
Dzīvošana divvietīgās mājiņās.
Nometne notiks Engures novada Ābragciemā – kempingā „Abragciems” no 16. jūnija līdz 21. jūnijam.
Nometnes programmā: Grupu saliedēšanas un atraisīšanas spēles, spēles ar orientēšanās elementiem, darbs radošajās darbnīcās, sporta pasākumi, arī jautrās un nenopietnās sporta spēles un vakars pie ugunskura.
Kontakti: 29182048, 25631935 mudite.paegle@wire.lv, surabele@gmail.com.
Paldies par iespēju visa gada garumā piedalīties projekta ‘’Mēs kopā varam’’ aktivitātēs
Projekts „Mēs kopā varam”
Piedāvājums doties kopīgā aktivitātē „Latvijas pagātne un šodiena Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā”
Pasākuma programma:
10:00 Pulcēšanās pie Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja”
- Ekskursija.
- Pusdienas tēja.
- Piedalīšanās Amatu dienas un Spēļu un rotaļu dienas
aktivitātēs.
15:00 aktivitātes noslēgums.
Gaidīsim Jūsu pieteikumus!
„Mēs kopā veidojam Latviju un svinam tās simtgadi” aktivitātes
Projektā
„Mēs kopā veidojam Latviju un svinam tās simtgadi” esam apvienojuši trīs
aktivitātes:
„Uz Likteņdārzu pie Latvijas likteņupes Daugavas”.
Turp devāmies sestdien, 4. augustā. Likteņdārzs sagaidīja ar zaļojošu dārzu, ziedotāju iezīmētu bruģi, akmens krāvumiem, izziņas takām…
Daudz interesanta uzzinām Skrīveru dendroloģiskajā parkā,
kur mūsu gide ir Daina Vancāne-Viļuma. Viņa ir vairāku grāmatu autore un
sastādītāja, un ne tikai laba rakstītāja, bet arī stāstītāja. Uzzinām par
Skrīveru novadu, kas izveidots 2009. gadā. Viens no pazīstamākajiem
novadniekiem ir rakstnieks Andrejs Upīts, kurš daudzus prototipus savu darbu
varoņiem sastapis tieši šajā pusē.
Skrīveru dendroloģiskais parks ir unikāls Eiropas nozīmes dabas vēstures piemineklis. Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilans Sīverss kokus ieaudzēja no sēklām, kas tika ievāktas to dabiskajā izplatības apgabalā. Parkā iepazīstam pašus interesantākos kokus, kas raksturīgi dažādām valstīm dažādās pasaules daļās. Un te ir vairāk nekā 250 dažādu koku un krūmu sugu. Varam apbrīnot unikālu apūdeņošanas sistēmu. Kas ņem ūdeni no kalna dīķa, un arī to, kā ūdens tika pievadīts pie katra stādiņa.
Skrīveru pārtikas kombinātā varam sajust vēstures elpu un
bērnības garšu. Tā ir visvecākā „Gotiņu” ražotne visā Ziemeļeiropā. Leģendārās
konfektes skrīveru kombināts sācis ražot 1957. gadā.
Mūs sagaida jaunā gide, kas stāsta, kā viņas ģimene sākusi saimniekot šajā uzņēmumā, kā top jaunas konfekšu receptes. Pašas jaunākās – „Gotiņa ar kaņepēm” un „Gotiņa ar čili” katrs grib arī iegādāties, lai mājās pārvestu kā suvenīru, taču pašu ietītās konfektes garšo vislabāk.
„Latvijas pagātne un šodiena Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā”
Brīvdabas
muzejs mūs sagaida trokšņains un rosīgs. 2. septembris, svētdiena pirms skolas
gada sākuma. Brīvdabas muzejā ir Amatu diena un Spēļu un rotaļu diena. Mūs sagaida gids Igors,
kurš vedina doties turp, kur skan balsis un mūzika.
Amatu dienā var daudz uzzināt par aitām, aitkopību, aitu šķirnēm, aitas vilnas izmantošanu, krāsošanu…
Citā vietā var iepazīties ar pirtnieka arodu, amata noslēpumiem un dažādām pirts konstrukcijām.
Saulīte silda kā vasarā, un visiem ir labs noskaņojums. Gan pagaršojot lauku rupjmaizi, vērojot, kā top sviests, kuru varam uzlikt uz šīs maizītes, gan iepazīt latviešu tautas paražas lauku sētā. Dzīves organizāciju lauku mājā, veļas mazgāšanu tad, kad nebija ne veļas mašīnu, ne veļas pulvera…
„100 svecītes eglītē”
Eglītes svētku
rīkošana ir Hroniski slimo bērnu draugu biedrības sena tradīcija. Tos esam
rīkojuši ap Zvaigznes dienu, pirms Jaunā gada vai Ziemassvētkiem.
Arī
šogad tos plānojam kādā no sestdienām pirms Ziemassvētkiem. Ar koncertu,
dāvanām, savu darbiņu izstādi… Un īpašu akcentu – 100 svecītes simbolizē
Latvijas simtgadi.
Hroniski
slimo bērnu ģimenes pieteikties var, novembra beigās, decembra pirmajos datumos
zvanot pa telefonu 29182048.
Piedāvājums doties kopīgā aktivitātē „Uz Likteņdārzu pie Latvijas likteņupes Daugavas”
Pasākuma programma:
7:45 – pulcēšanās, izbraukšana
09:15 – rīta tēja, kafija ar vieglu uzkodu.
10:00 – tālākdošanās uz Likteņdārzu
11:00 – ierašanās Likteņdārzā.
11:30 – 13:00
Aktivitātes Likteņdārzā.
13:00 - 14:30
Skrīveru dendroloģiskā parka apmeklējums ar ekskursiju
15:00 – Ēdienreize Aizkrauklē.
16:00 „Skrīveru gotiņa”. Iepazīšanās ar ražotni.
17:30 Atpūta pie Daugavas
Gaidīsim Jūsu pieteikumus!
Piesakies vasaras nometnei
Projekta „Mēs kopā varam” aktivitāšu plāns laika posmā no 2018. gada aprīļa līdz decembrim.
N.p.k. |
Nodarbības temats |
Materiāli |
Vadītājs |
Datums |
|
1. |
Tauriņu pavasaris |
Papīrs, līmgumija, tauriņu šabloni |
Ināra |
11.04.18 |
|
|
Ekosomas apgleznošana |
Kokvilnas somas, līmplēve, akrila krāsas, marķieri, naži. |
Meldra |
25.04.18 |
|
3. |
Sapņu ķērājs |
Stingra drāts, dzijas, diegi, pērlītes, spalviņas |
Sandra |
09.05.18 |
|
4. |
Tauriņi lido atkal. |
Pērlītes – dažādu krāsu un izmēru, stieplītes, |
Valija |
30.05.18 |
|
5. |
Fantāzijas lidojums |
Guašas krāsas, zemplēves zīmēšana |
Līga |
06.06.18 |
|
|
Mūzikas instrumenti. Baltica 2018. Jāņu dziesmas |
|
Andris |
18.06.18 |
|
|
Latvijas medaļa |
Balta gaisā cietējošā
veidošanas masa, sarkani metāla vāciņi, koka irbuļi, kartona trafareti ar
Latvijas kontūru, metāla stieple, plēve, dažādi dabas materiāli (gliemežvāki,
čiekuri, akmentiņi u.c.), traukā ūdens, salvetes. |
Līga |
19.06.18 |
|
8. |
Daba rosina fantāziju |
Zīmējums vai trafarets, krāsas, plastalīns, salmiņi |
Inita |
20.06.18 |
|
9. |
Keramika |
Māls, glazūra, palīginstrumenti |
Leontīns |
11.07.18 |
|
9. |
Keramika |
Māls, glazūra |
Leontīns |
25.07.18 |
|
10. |
Kvīlinga kartītes |
Instrumenti kvīlingam, līme, kvīlinga strēmeles, krāsains
kartons |
Sandra |
15.08.18 |
|
11. |
Vannas bumbu darbnīca |
Soda, ciete, citronskābe, plēve, sausie ziedi, bļodiņa,
eļļas. |
Meldra |
29. 08.18 |
|
12. |
Punktiņu zīmēšana |
Akmeņi, papīrs, krāsas |
Līga |
19. 09.18 |
|
13. |
Glezna pēc Kima Haskinsa darba „Kaķēni”. |
Guaša krāsas, akvareļpapīrs |
Ira |
26. 09.18 |
|
14. |
Glezna „Rudens”. Rudens lapu krāsas un pīlādži. |
Guaša krāsas, akvareļpapīrs |
Ira |
10.10.18. |
|
15. |
Ziedi lentīšu tehnikā. |
Lentas, matu gumijas, pērlītes. |
Valija |
24.10.18. |
|
16. |
Dekoratīvā gleznošana. Čību darbnīca |
Krāsas, aplikācijas, dekoratīvie materiāli – pērlītes,
pogas… |
Meldra |
07. 11.18 |
|
17. |
Kartiņu darbnīca |
Krītpapīrs,.papīrs, |
Sandra |
17.11.18, |
|
20. |
Izstādes eksponātu un stendu
sagatavošana |
Mudīte |
09.12.16 |
||
21. |
Eglītes svētki –
izstāde |
|
Mudīte |
08.12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Piedalies projektā "MĒS KOPĀ VARAM"!
Hroniski slimo bērnu draugu biedrība "Sūrābele" aicina piedalīties Ziedot.lv administrētā AS "Latvijas valsts meži" atbalstītā projektā "Mes kopā varam", kura ietvaros jau aprīlī tiksimies regulārās nodarbībās bērniem un vecākiem, būs speciālistu konsultācijas hroniski slimo bērnu vecākiem, būs iespēja piedalīties vasaras nometnē jūnijā, kā ari stiprināsim organizācijas administratīvo kapacitāti - apkoposim piedzīvoto organizācijas 20 gados un veidosim stāstus savai mājas lapai. Zvani un piesakies, ja gribi būt kopā ar mums. Gaidām arī brīvprātīgos! Telefons: 29182048 Mudītei Paeglei.