Hroniski slimo bērnu draugu biedrības ‘’Sūrābele’’ nometne ‘’Ābolēni 2024’’ 04.08.2024. – 09.08.2024.
04.08.2024. Pirmā diena
Plkst. 15.00 autobuss no Rīgas devās uz kempingu ‘’Abragciems’’, lai nogādātu dalībniekus uz diennakts nometni. Pirmajā vakarā dalībnieki noklausījās instruktāžu un iekārtojās mājiņās. Radošās nodarbības laikā visi iepazinās un izgatavoja mājiņu noformējumus, norādot savu vārdu un atpazīstamības zīmes.
05.08.2024. Otrā diena
Otrās dienas izglītojošajā nodarbībā dalībnieki darbojās un pārvietojās starp piecām stacijām, pie katra no galdiem iepazīstoties ar radošām, krāsainām, sensorām un attīstoši darboties veicinošām aktivitātēm: darbojās ar Montessori matemātikas un krāsu materiāliem, pētīja smiltis ar mikroskopu, atpazina bīstamības zīmes un veica ķīmijas eksperimentus. Aktivitātes bija paredzētas dalībniekiem ar dažādām spējām un prasmēm.
Savukārt radošajā nodarbībā dalībnieki devās pastaigā gar jūras malu pēc akmentiņiem. Salasītos akmentiņus iebēra glāzēs, pievienoja mākslīgos augus un pērles un nostiprināja ar līmi – tādā veidā izgatavojot mini akvārijus.

Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki apguva amatniecības nozares specifiku, mācījās strādāt ar dabīgu ādu un izgatavoja rokassprādzes.
Radošās nodarbības laikā dalībnieki devās uz mežu un piekrasti meklēt dabas materiālus. No sāls mīklas uz kartona sagatavēm tika veidotas figūras un papildinātas ar sīkiem priežu zariem un skujām, gliemežvākiem un citiem izvēlētiem materiāliem. No izgatavotajiem darbiem tika izveidota izstāde.
Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki apguva dekupāžas tehniku, uz koka dēlīšu un aplīšu sagatavēm veidojot grāmatzīmes vai magnētiņus.
07.08.2024. Ceturtā
diena
Ceturtās dienas izglītojošās nodarbības tēma – pareizs uzturs. Nodarbības sākumā dalībnieki bija aicināti noskatīties Veselības ministrijas izstrādāto informatīvo video materiālu “Augļi, ūdens, dārzeņi – Tavas veselības Supervaroņi”.

Lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, dalībnieki no dažādiem reklāmu materiāliem izvēlējās attēlus ar veselīgiem produktiem, tos izgrieza un kolāžas veidā aizpildīja papīra šķīvjus atbilstoši veselīga uztura šķīvja pamatprincipiem.
Diena bija saulaina un silta, tāpēc nodarbības turpinājumā dalībnieki devās peldēties jūrā vai pavadīja laiku piekrastē.
Pēcpusdienas radošās nodarbības tēma – materiālu
otrreizēja izmantošana. Kā izejmateriāls bija izvēlēts izmantots kartona
iepakojums un kastes. Dalībnieki no dažādu krāsu kartona atlikumiem grieza atšķirīga
lieluma detaļas un uz pamatnēm veidoja vairāku slāņu kompozīcijas.

08.08.2024. Piektā
diena
Piektajā dienā nometnē viesojās Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas pedagogs Ģirts Skanis, kā arī Jaunsardzes centra instruktori: Andris Skanis no 5. novada pārvaldes un Anna Tetere no 1. novada pārvaldes ar meitu jaunsardzi Beatrisi.

Nometnes dalībnieki iepazinās ar informāciju par
jaunsarga ikdienu, speciālo aprīkojumu, pārtikas paku saturu un izdzīvošanas
prasmēm. Dalībnieki mācījās pareizi uzvilkt gāzmaskas, bruņuvestes un
mugursomas, kā arī uzcelt telti un lietot guļammaisu.
Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki veidoja
tīklus no dzijas, apvijot tos ap koku stumbriem. Savukārt nodarbības noslēgumā
noritēja sacensības par lielāko savākto dzijas apjomu, ko noteica ar svaru
palīdzību.
Radošas darbnīcas ietvaros, dalībnieki apmeklēja papīra
aplikāciju nodarbību, lai izgatavotu mākonīšus ar krāsainiem elementiem.
Vakarā nometnē viesojās motobraucēji no CMALatvia un
vizināja dalībniekus ar vairāk kā desmit dažādiem motocikliem.
Kā arī ieradās asociācijas ‘’Bērzes Strazdi’’ GP Nord
komanda ar dažādām izklaides iespējām: piepūšamo atrakciju pili un saldējuma veidošanas radošo
nodarbību.
Pasākumu noslēdza ballīte ar dejām no DJ Vento.
Vakarā tika iekurināts arī ugunskurs.

09.08.2024. Sestā
diena

Nometnes
pēdējā dienā dalībnieki saņēma pārsteiguma dāvanas, diplomus un pateicības.
Pēc
mājiņu sakārtošanas un personīgo mantu salikšanas, dalībnieki ar autobusu devās
mājup.
Kopsavilkums
Dalībnieki nometnē pavadīja sešas siltas un saulainas dienas. Katru rītu piedalījās rīta rosmē, dienas laikā apmeklēja izzinošas, izglītojošas, radošas un sportiskas nodarbības, devās pastaigās uz mežu un gar jūru, peldējās, apguva jaunas prasmes un mācījās sadarboties. Savukārt vakaros mācījās deju soļus un kustības vai atpūtās, klausoties mūziku.