Pāriet uz galveno saturu

Hroniski slimo bērnu draugu biedrība

 "Sūrābele"
  • Sākums
  • Par mums
  • Jaunumi
  • Arhīvs
  • Galerija
  • BRĪVPRĀTĪGIE
  • Kontakti

Projekts “Mēs varam vairāk”

26. augusts, 2024 pl. 21:16, Nav komentāru

Hroniski slimo bērnu draugu biedrība “ Sūrābele” šovasar realizēja projektu “ Mēs varam vairāk”, lai ģimenes rastu motivāciju aktīvāk iekļauties sabiedrībā, rodot atbalstu līdzīgajos, vairojot zināšanas un pašapziņu.

No 29. aprīļa līdz 30. jūlijam pirmdienās - vairumā gadījumu kopienas centra “Ābeļzieds” telpās, notika semināri par likumdošanu, nodarbinātību un veselību, lai motivētu ģimenes nebaidīties par savu invaliditāti, ģimenes ienākumiem vai citiem ierobežojumiem.

2024. gada 29. aprīlis – 13. maijs

Dalībnieki dalījās ar saviem priekšstatiem par biedrības jau realizētajiem projektiem, biedrībā pieejamajiem un nepieciešamajiem resursiem un ieguvumiem no projekta realizācijas.

2024.  gada 13. maijs.

Darbs pie biedrības informatīvo materiālu atjaunošanas. Vizītkartes un citi informatīvie materiāli. Mājas lapas atjaunošana un aktualizēšana.

2024. gada 20. maijs.
Pirmais seminārs – “Likumu izmaiņas”. Ar informāciju dalījās Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta un Rīgas sociālā dienesta speciālisti. Diskusiju tēmas: informācija par likumu normām un jaunumiem Ministru kabineta noteikumos attiecībā uz maznodrošinātām/trūcīgām personām, ģimenēm ar personām ar invaliditāti, kā arī par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, asistenta pakalpojuma, grupu dzīvokļu un dienas centru piešķiršanas kritērijiem.

Par sociālo palīdzību - par likumu normām un jaunumiem Ministru kabineta noteikumos attiecībā uz maznodrošinātām/trūcīgām personām – stāstīja RSD Sociālās palīdzības nodaļas vecākā sociālā darbiniece Inga Rudze; par sociālajiem pakalpojumiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – LD Sociālās pārvaldes Sociālo pakalpojumu nodaļas personām ar funkcionāliem traucējumiem galvenā speciāliste – eksperte Evija Krūka – Mieze; par sociālo pakalpojumu piešķiršanas kritērijiem – informāciju sniedza RSD Sociālā darba nodaļas vecākais sociālais darbinieks Māris Adamovičs.

Vērtīgas bija diskusijas, kuru laikā atklājās dažādas nianses sociālo pakalpojumu saņemšanai. Kā arī jautājumi, kuri skar ikvienu ģimeni, kurās ir personas ar funkcionāliem traucējumiem.

2024. gada 27. maijs - seminārs par brīvprātīgo iesaisti un motivēšanu.

Kopienas centra "Ābeļzieds" brīvprātīgā darba koordinatore Linda Salmiņa palīdzēja izprast, kas ir brīvprātīgā darba likums un līgums, kā arī nianses, kas būtu jāņem vērā.

Diskutējot par brīvprātīgo iesaisti biedrības pasākumos, tika rasti risinājumi, kā un kur meklēt brīvprātīgos - gan interneta vietnēs, gan sadarbojoties ar citām organizācijām.

Jauniešu iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā palīdz viņiem nākotnē veiksmīgāk iekļauties darba tirgū. Tā ir motivācija jau pusaudžu gados krāt pieredzi iesaistoties brīvprātībā. Ar savu pieredzi dalījās Krišjāņa Barona muzeja brīvprātīgais Ivans Meščans - par to, ka brīvprātīgā darba iespēju ir daudz un tās ir dažādas. Ikviens darbs, ko veic brīvprātīgie, ir nozīmīgs.

2024. gada 3. jūnijs - seminārs par nodarbinātības iespējām personām ar invaliditāti.

Tikšanās ar biedrību "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi", lai diskutētu par jauniešu ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem pašaprūpes prasmju, pašnoteikšanās iemaņu attīstīšanu un nodarbinātības jautājumiem.

Sveču darbnīcas apmeklējums. Tā ir vieta, kurā biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" dienas centra jaunieši attīsta darba prasmes un izgatavo kvalitatīvas sveces. Iegādājoties sveces tiek atbalstīts jauniešu sapnis un „Grupu mājas neatkarīgai dzīvei” izveide.

Atziņa: "Dienas nodarbinātības centrs" ir labāka alternatīva nosaukumam "Dienas aprūpes centrs".

2024. gada 10. jūnijs - seminārs "Kā sadzīvot ar invaliditāti".

Ceļš uz mērķu sasniegšanu ne vienmēr ir viegls un ātrs. Ir nepieciešams atbalsts un pacietība. Kā norādīja vecāki - sasniegums ir jaunieša spēja uztaisīt sviestmaizi, sakārtot savas mantas, uzkopt istabu.

Personu ar funkcionāliem traucējumiem mērķi atšķiras: sākot ar pašaprūpes iemaņu apguvi, arodapmācībām, līdz nodarbinātībai uzņēmumos kā pilntiesīgiem darbiniekiem. Situācijas ir dažādas.

Jāatceras, ka invaliditāte ir plašs jēdziens. Tie ir dažāda veida funkcionālie traucējumi. Diagnoze ne vienmēr ir šķērslis, lai iekļautos sabiedrībā un darba tirgū, dibinātu ģimeni un dzīvotu pilnvērtīgi.

Seminārā dalījās ar informāciju, atbildēja uz interesējošiem jautājumiem un piedāvāja risinājumus dažādām dzīves situācijām Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Rīgas Reģionālās filiāles Darba tirgus daļas vadītāja Sandra Tarabrina.

2024. gada 17. jūnijs. Darbnīca "Hobiji un nodarbinātība".

Dienas plānā:

Hobiju apzināšana. Kā pašu radītās lietas pārvērst par izstrādājumu un veidot kvalitatīvas preces izskatu. Dažādu tehniku izmēģināšana.


Sandra Mincāne dalījās ar savu hobiju - lego ziedu un objektu izveidi no mini klucīšiem, kā arī piedāvāja katram dalībniekam izvēlēties un salikt dažādas mini figūriņas.️

2024. gada 1. jūlijs.

Seminārā “Par veselību” ar savu pieredzi un apgūtajām zināšanām dalījās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes students Ivans Meščans.

Ievadā - tēmas par sportu un jaunumiem veselības jomā Latvijā un pasaulē, par veselīgu dzīvesveidu un faktoriem, kas ietekmē veselību.

Klātesošie iepazinās ar informāciju par jaunumiem rehabilitācijas jomā un ergoterapijas iespējām Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari, kā arī noskatījās video sižetu par protezēšanas iespējām un sasniegumiem un robottehnoloģiju pielietošanu, lai atgūtu gaitu pēc insulta.

Klausoties par pirmo palīdzību bērniem un pieaugušajiem, dalībnieki dalījās pieredzē, cik svarīga ir ātra reakcija un līdzcilvēku iesaistīšanā glābjot cita dzīvību. Vēlreiz atkārtoja atdzīvināšanas algoritmu, kā pareizi veikt sirds masāžu, kā rīkoties, ja cilvēks ir aizrijies. Noderīga bija informācija par defibrilatoru pielietošanu, jo tie arvien vairāk tiek izvietoti publiskās vietās.

Pēc diskusijām par veselīgu uzturu, dalībnieki veidoja pareiza uztura šķīvi un aizpildīja augļu/dārzeņu lietošanas tabulu, kā arī apguva pareizas nūjošanas pamatprincipus.

2024. gada 8. un 15. jūlijs - ziedojumu telpas sakārtošana un ziedojumu izdale.

Tekstilizstrādājumu un apavu kvalitātes pārbaude - tīrs, nesaplēsts, lietojamā stāvoklī, mūsdienīgs. Sadale pa kastēm un maisiem pēc pielietojuma - apģērbi, apavi, rotaļlietas un spēles, grāmatas, trauki utt.

Sašķiroto lietu novietošana telpā vienkopus pa kategorijām.

Nederīgo un bojāto lietu nogādāšana pārstrādei. Nepieciešamo lietu izdale ikvienam klātesošajam neierobežotā daudzumā.

2024. gada 22. jūlijs. Darbs pie biedrības informatīvo materiālu atjaunošanas.

Izgatavots biedrības informatīvais plakāts un novietots uz stenda Rīgas 71.vidusskolas Bērnu invalīdu izglītības un rehabilitācijas centrā Grīvas ielā 26, kur mācās bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Izveidots makets un izgatavotas divu veidu vizītkartes, kā arī izveidots makets un izgatavoti bukleti par biedrības darbības virzieniem.


Atjaunota biedrības mājas lapa - www.surabele.lv - kur pakāpeniski notiek informācijas papildināšana.  2024. gada 30. jūlijs. Projekta laikā paveiktā apkopošana.

Apkopoti foto mirkļi, kas atspoguļo projekta gaitu un notikumus, un izvēlētas 14 atbilstošākās, interesantākās un izstādei piemērotākās fotogrāfijas izstādei, kas skatāma kopienas centrā “Ābeļzieds”.


Projekts “Mēs varam vairāk” ir biedrības “Sūrābele” pirmais projekts, kurš piedāvāja dazādu dzīves problēmu risinājumus un aktivitātes pieaugušo personu mērķauditorijai, tomēr tas neizslēdza arī bērnu un jauniešu dalību. Dalībniekiem bija vienlīdzīgas iespējas piedalīties projekta pasākumos un aktivitātēs.

Projekta laikā biedrības biedri satuvinājās, daloties savos pārdzīvojumos un problēmās. Ne vienmēr diskusijās dzirdētais bija pozitīvs, jo atklājās sāpīgi temati, par kuriem ir nepieciešams runāt ne tikai biedrības ietvaros, bet plašāk sabiedrībā – runāt, nebaidīties, atbalstīt vienam otru. Ir nepieciešams arī turpmāk atbalstīt sabiedrības mazaizsargātās grupas – informējot, izglītojot, palīdzot juridiski, motivējot nepadoties.

Projekts līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.


Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Projekts “Mēs varam vairāk”
    26. aug. 2024
  • Hroniski slimo bērnu draugu biedrības ‘’Sūrābele’’ nometne ‘’Ābolēni 2024’’ 04.08.2024. – 09.08.2024.
    21. aug. 2024
  • Projekts "Pagātne šodienas acīm". 2024.gada 20.jūlijs
    19. aug. 2024
  • No 4. līdz 9. augustam Tukuma novada Abragciemā nometne “Ābolēni 2024”
    9. jūl. 2024
  • Pagātne šodienas acīm
    27. mai. 2024
  • Nometne “Ābolēni 2021”, 2021.gada 1.-6.augusts
    1. sep. 2021
  • Atskats uz nometni „Ābolēni 2020”
    30. sep. 2020
Aizpildi pieteikumu šeit: anketabrivpratigais

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

HRONISKI SLIMO BĒRNU DRAUGU BIEDRĪBAS Mājas LAPAS uzturēšanu atbalsta SIA MOZELLO