Pāriet uz galveno saturu

Hroniski slimo bērnu draugu biedrība

 "Sūrābele"
  • Sākums
  • Par mums
  • Jaunumi
  • Arhīvs
  • Galerija
  • BRĪVPRĀTĪGIE
  • Kontakti

Projekts “Mēs varam vairāk”

26. aug. 2024, Nav komentāru

Hroniski slimo bērnu draugu biedrība “ Sūrābele” šovasar realizēja projektu “ Mēs varam vairāk”, lai ģimenes rastu motivāciju aktīvāk iekļauties sabiedrībā, rodot atbalstu līdzīgajos, vairojot zināšanas un pašapziņu.

No 29. aprīļa līdz 30. jūlijam pirmdienās - vairumā gadījumu kopienas centra “Ābeļzieds” telpās, notika semināri par likumdošanu, nodarbinātību un veselību, lai motivētu ģimenes nebaidīties par savu invaliditāti, ģimenes ienākumiem vai citiem ierobežojumiem.

2024. gada 29. aprīlis – 13. maijs

Dalībnieki dalījās ar saviem priekšstatiem par biedrības jau realizētajiem projektiem, biedrībā pieejamajiem un nepieciešamajiem resursiem un ieguvumiem no projekta realizācijas.

2024.  gada 13. maijs.

Darbs pie biedrības informatīvo materiālu atjaunošanas. Vizītkartes un citi informatīvie materiāli. Mājas lapas atjaunošana un aktualizēšana.

2024. gada 20. maijs.
Pirmais seminārs – “Likumu izmaiņas”. Ar informāciju dalījās Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta un Rīgas sociālā dienesta speciālisti. Diskusiju tēmas: informācija par likumu normām un jaunumiem Ministru kabineta noteikumos attiecībā uz maznodrošinātām/trūcīgām personām, ģimenēm ar personām ar invaliditāti, kā arī par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, asistenta pakalpojuma, grupu dzīvokļu un dienas centru piešķiršanas kritērijiem.

Par sociālo palīdzību - par likumu normām un jaunumiem Ministru kabineta noteikumos attiecībā uz maznodrošinātām/trūcīgām personām – stāstīja RSD Sociālās palīdzības nodaļas vecākā sociālā darbiniece Inga Rudze; par sociālajiem pakalpojumiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – LD Sociālās pārvaldes Sociālo pakalpojumu nodaļas personām ar funkcionāliem traucējumiem galvenā speciāliste – eksperte Evija Krūka – Mieze; par sociālo pakalpojumu piešķiršanas kritērijiem – informāciju sniedza RSD Sociālā darba nodaļas vecākais sociālais darbinieks Māris Adamovičs.

Vērtīgas bija diskusijas, kuru laikā atklājās dažādas nianses sociālo pakalpojumu saņemšanai. Kā arī jautājumi, kuri skar ikvienu ģimeni, kurās ir personas ar funkcionāliem traucējumiem.

2024. gada 27. maijs - seminārs par brīvprātīgo iesaisti un motivēšanu.

Kopienas centra "Ābeļzieds" brīvprātīgā darba koordinatore Linda Salmiņa palīdzēja izprast, kas ir brīvprātīgā darba likums un līgums, kā arī nianses, kas būtu jāņem vērā.

Diskutējot par brīvprātīgo iesaisti biedrības pasākumos, tika rasti risinājumi, kā un kur meklēt brīvprātīgos - gan interneta vietnēs, gan sadarbojoties ar citām organizācijām.

Jauniešu iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā palīdz viņiem nākotnē veiksmīgāk iekļauties darba tirgū. Tā ir motivācija jau pusaudžu gados krāt pieredzi iesaistoties brīvprātībā. Ar savu pieredzi dalījās Krišjāņa Barona muzeja brīvprātīgais Ivans Meščans - par to, ka brīvprātīgā darba iespēju ir daudz un tās ir dažādas. Ikviens darbs, ko veic brīvprātīgie, ir nozīmīgs.

2024. gada 3. jūnijs - seminārs par nodarbinātības iespējām personām ar invaliditāti.

Tikšanās ar biedrību "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi", lai diskutētu par jauniešu ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem pašaprūpes prasmju, pašnoteikšanās iemaņu attīstīšanu un nodarbinātības jautājumiem.

Sveču darbnīcas apmeklējums. Tā ir vieta, kurā biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" dienas centra jaunieši attīsta darba prasmes un izgatavo kvalitatīvas sveces. Iegādājoties sveces tiek atbalstīts jauniešu sapnis un „Grupu mājas neatkarīgai dzīvei” izveide.

Atziņa: "Dienas nodarbinātības centrs" ir labāka alternatīva nosaukumam "Dienas aprūpes centrs".

2024. gada 10. jūnijs - seminārs "Kā sadzīvot ar invaliditāti".

Ceļš uz mērķu sasniegšanu ne vienmēr ir viegls un ātrs. Ir nepieciešams atbalsts un pacietība. Kā norādīja vecāki - sasniegums ir jaunieša spēja uztaisīt sviestmaizi, sakārtot savas mantas, uzkopt istabu.

Personu ar funkcionāliem traucējumiem mērķi atšķiras: sākot ar pašaprūpes iemaņu apguvi, arodapmācībām, līdz nodarbinātībai uzņēmumos kā pilntiesīgiem darbiniekiem. Situācijas ir dažādas.

Jāatceras, ka invaliditāte ir plašs jēdziens. Tie ir dažāda veida funkcionālie traucējumi. Diagnoze ne vienmēr ir šķērslis, lai iekļautos sabiedrībā un darba tirgū, dibinātu ģimeni un dzīvotu pilnvērtīgi.

Seminārā dalījās ar informāciju, atbildēja uz interesējošiem jautājumiem un piedāvāja risinājumus dažādām dzīves situācijām Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Rīgas Reģionālās filiāles Darba tirgus daļas vadītāja Sandra Tarabrina.

2024. gada 17. jūnijs. Darbnīca "Hobiji un nodarbinātība".

Dienas plānā:

Hobiju apzināšana. Kā pašu radītās lietas pārvērst par izstrādājumu un veidot kvalitatīvas preces izskatu. Dažādu tehniku izmēģināšana.


Sandra Mincāne dalījās ar savu hobiju - lego ziedu un objektu izveidi no mini klucīšiem, kā arī piedāvāja katram dalībniekam izvēlēties un salikt dažādas mini figūriņas.️

2024. gada 1. jūlijs.

Seminārā “Par veselību” ar savu pieredzi un apgūtajām zināšanām dalījās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes students Ivans Meščans.

Ievadā - tēmas par sportu un jaunumiem veselības jomā Latvijā un pasaulē, par veselīgu dzīvesveidu un faktoriem, kas ietekmē veselību.

Klātesošie iepazinās ar informāciju par jaunumiem rehabilitācijas jomā un ergoterapijas iespējām Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari, kā arī noskatījās video sižetu par protezēšanas iespējām un sasniegumiem un robottehnoloģiju pielietošanu, lai atgūtu gaitu pēc insulta.

Klausoties par pirmo palīdzību bērniem un pieaugušajiem, dalībnieki dalījās pieredzē, cik svarīga ir ātra reakcija un līdzcilvēku iesaistīšanā glābjot cita dzīvību. Vēlreiz atkārtoja atdzīvināšanas algoritmu, kā pareizi veikt sirds masāžu, kā rīkoties, ja cilvēks ir aizrijies. Noderīga bija informācija par defibrilatoru pielietošanu, jo tie arvien vairāk tiek izvietoti publiskās vietās.

Pēc diskusijām par veselīgu uzturu, dalībnieki veidoja pareiza uztura šķīvi un aizpildīja augļu/dārzeņu lietošanas tabulu, kā arī apguva pareizas nūjošanas pamatprincipus.

2024. gada 8. un 15. jūlijs - ziedojumu telpas sakārtošana un ziedojumu izdale.

Tekstilizstrādājumu un apavu kvalitātes pārbaude - tīrs, nesaplēsts, lietojamā stāvoklī, mūsdienīgs. Sadale pa kastēm un maisiem pēc pielietojuma - apģērbi, apavi, rotaļlietas un spēles, grāmatas, trauki utt.

Sašķiroto lietu novietošana telpā vienkopus pa kategorijām.

Nederīgo un bojāto lietu nogādāšana pārstrādei. Nepieciešamo lietu izdale ikvienam klātesošajam neierobežotā daudzumā.

2024. gada 22. jūlijs. Darbs pie biedrības informatīvo materiālu atjaunošanas.

Izgatavots biedrības informatīvais plakāts un novietots uz stenda Rīgas 71.vidusskolas Bērnu invalīdu izglītības un rehabilitācijas centrā Grīvas ielā 26, kur mācās bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Izveidots makets un izgatavotas divu veidu vizītkartes, kā arī izveidots makets un izgatavoti bukleti par biedrības darbības virzieniem.


Atjaunota biedrības mājas lapa - www.surabele.lv - kur pakāpeniski notiek informācijas papildināšana.  2024. gada 30. jūlijs. Projekta laikā paveiktā apkopošana.

Apkopoti foto mirkļi, kas atspoguļo projekta gaitu un notikumus, un izvēlētas 14 atbilstošākās, interesantākās un izstādei piemērotākās fotogrāfijas izstādei, kas skatāma kopienas centrā “Ābeļzieds”.


Projekts “Mēs varam vairāk” ir biedrības “Sūrābele” pirmais projekts, kurš piedāvāja dazādu dzīves problēmu risinājumus un aktivitātes pieaugušo personu mērķauditorijai, tomēr tas neizslēdza arī bērnu un jauniešu dalību. Dalībniekiem bija vienlīdzīgas iespējas piedalīties projekta pasākumos un aktivitātēs.

Projekta laikā biedrības biedri satuvinājās, daloties savos pārdzīvojumos un problēmās. Ne vienmēr diskusijās dzirdētais bija pozitīvs, jo atklājās sāpīgi temati, par kuriem ir nepieciešams runāt ne tikai biedrības ietvaros, bet plašāk sabiedrībā – runāt, nebaidīties, atbalstīt vienam otru. Ir nepieciešams arī turpmāk atbalstīt sabiedrības mazaizsargātās grupas – informējot, izglītojot, palīdzot juridiski, motivējot nepadoties.

Projekts līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.


Hroniski slimo bērnu draugu biedrības ‘’Sūrābele’’ nometne ‘’Ābolēni 2024’’ 04.08.2024. – 09.08.2024.

21. aug. 2024, Nav komentāru

04.08.2024. Pirmā diena

Plkst. 15.00 autobuss no Rīgas devās uz kempingu ‘’Abragciems’’, lai nogādātu dalībniekus uz diennakts nometni. Pirmajā vakarā dalībnieki noklausījās instruktāžu un iekārtojās mājiņās. Radošās nodarbības laikā visi iepazinās un izgatavoja mājiņu noformējumus, norādot savu vārdu un atpazīstamības zīmes.


05.08.2024. Otrā diena

Otrās dienas izglītojošajā nodarbībā dalībnieki darbojās un pārvietojās starp piecām stacijām, pie katra no galdiem iepazīstoties ar radošām, krāsainām, sensorām un attīstoši darboties veicinošām aktivitātēm: darbojās ar Montessori matemātikas un krāsu materiāliem, pētīja smiltis ar mikroskopu, atpazina bīstamības zīmes un veica ķīmijas eksperimentus. Aktivitātes bija paredzētas dalībniekiem ar dažādām spējām un prasmēm.

Savukārt radošajā nodarbībā dalībnieki devās pastaigā gar jūras malu pēc akmentiņiem. Salasītos akmentiņus iebēra glāzēs, pievienoja mākslīgos augus un pērles un nostiprināja ar līmi – tādā veidā izgatavojot mini akvārijus.

Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki apguva amatniecības nozares specifiku, mācījās strādāt ar dabīgu ādu un izgatavoja rokassprādzes.

Radošās nodarbības laikā dalībnieki devās uz mežu un piekrasti meklēt dabas materiālus. No sāls mīklas uz kartona sagatavēm tika veidotas figūras un papildinātas ar sīkiem priežu zariem un skujām, gliemežvākiem un citiem izvēlētiem materiāliem. No izgatavotajiem darbiem tika izveidota izstāde.

Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki apguva dekupāžas tehniku, uz koka dēlīšu un aplīšu sagatavēm veidojot  grāmatzīmes vai magnētiņus.


07.08.2024. Ceturtā diena

Ceturtās dienas izglītojošās nodarbības tēma – pareizs uzturs. Nodarbības sākumā dalībnieki bija aicināti noskatīties Veselības ministrijas izstrādāto informatīvo video materiālu “Augļi, ūdens, dārzeņi – Tavas veselības Supervaroņi”.

Lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, dalībnieki no dažādiem reklāmu materiāliem izvēlējās attēlus ar veselīgiem produktiem, tos izgrieza un kolāžas veidā aizpildīja papīra šķīvjus atbilstoši veselīga uztura šķīvja pamatprincipiem.

Diena bija saulaina un silta, tāpēc nodarbības turpinājumā dalībnieki devās peldēties jūrā vai pavadīja laiku piekrastē.

Pēcpusdienas radošās nodarbības tēma – materiālu otrreizēja izmantošana. Kā izejmateriāls bija izvēlēts izmantots kartona iepakojums un kastes. Dalībnieki no dažādu krāsu kartona atlikumiem grieza atšķirīga lieluma detaļas un uz pamatnēm veidoja vairāku slāņu kompozīcijas.

08.08.2024. Piektā diena

Piektajā dienā nometnē viesojās Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas pedagogs Ģirts Skanis, kā arī Jaunsardzes centra instruktori: Andris Skanis no 5. novada pārvaldes un Anna Tetere no 1. novada pārvaldes ar meitu jaunsardzi Beatrisi.


Nometnes dalībnieki iepazinās ar informāciju par jaunsarga ikdienu, speciālo aprīkojumu, pārtikas paku saturu un izdzīvošanas prasmēm. Dalībnieki mācījās pareizi uzvilkt gāzmaskas, bruņuvestes un mugursomas, kā arī uzcelt telti un lietot guļammaisu.

Pēcpusdienas nodarbības laikā dalībnieki veidoja tīklus no dzijas, apvijot tos ap koku stumbriem. Savukārt nodarbības noslēgumā noritēja sacensības par lielāko savākto dzijas apjomu, ko noteica ar svaru palīdzību.


Radošas darbnīcas ietvaros, dalībnieki apmeklēja papīra aplikāciju nodarbību, lai izgatavotu mākonīšus ar krāsainiem elementiem.


Vakarā nometnē viesojās motobraucēji no CMALatvia un vizināja dalībniekus ar vairāk kā desmit dažādiem motocikliem.


Kā arī ieradās asociācijas ‘’Bērzes Strazdi’’ GP Nord komanda ar dažādām izklaides iespējām: piepūšamo atrakciju pili un saldējuma veidošanas radošo nodarbību.

Pasākumu noslēdza ballīte ar dejām no DJ Vento. Vakarā tika iekurināts arī ugunskurs.


09.08.2024. Sestā diena


Nometnes pēdējā dienā dalībnieki saņēma pārsteiguma dāvanas, diplomus un pateicības.



Pēc mājiņu sakārtošanas un personīgo mantu salikšanas, dalībnieki ar autobusu devās mājup.

Kopsavilkums


Dalībnieki nometnē pavadīja sešas siltas un saulainas dienas. Katru rītu piedalījās rīta rosmē, dienas laikā apmeklēja izzinošas, izglītojošas, radošas un sportiskas nodarbības, devās pastaigās uz mežu un gar jūru, peldējās, apguva jaunas prasmes un mācījās sadarboties. Savukārt vakaros mācījās deju soļus un kustības vai atpūtās, klausoties mūziku.

Projekts "Pagātne šodienas acīm". 2024.gada 20.jūlijs

19. aug. 2024, Nav komentāru
Hroniski slimo bērnu draugu biedrība “Sūrābele” par to atgādina savā
vasaras projektā "Pagātne šodienas acīm" ar došanos uz Bausku un
Rundāli, tā turpinot iepazīt Latviju.
2024. gada 20. jūlijs.
Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē gide Aelita iepazīstina ar 20. gadsimta
auto un moto vēsturi, padomju pilnpiedziņas automobiļiem, unikāliem
RAF spēkratiem un II Pasaules kara kaujas mašīnām.
Pusdienas kafejnīcā "Rundāles pils krogs".
Tālāk ceļš uz skaisto Rundāles pili un tās skaisto dārzu. Iepazīšanās ar
sadzīves tradīcijām Latvijā, ar Rundāles pils būvniecību un nozīmi
pagātnē, kā arī ar atjaunošanu mūsdienās.
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas
programmas ietvaros.


No 4. līdz 9. augustam Tukuma novada Abragciemā nometne “Ābolēni 2024”

9. jūl. 2024, Nav komentāru
          Projekta “Nometne “Ābolēni 2024” mērķauditorija pamatā ir Rīgā dzīvojošie
hroniski slimie un maznodrošinātie bērni un viņu ģimenes.
Tematiska nometne ar aktīvas un izzinošas atpūtas elementiem. Programma
pamatā orientēta uz spēlēm un pasākumiem, radošām darbnīcām, bērnu saliedēšanu,
kā arī draudzības un prieka pilnas atmosfēras radīšanu. Kopā ar bērniem ar veselības
problēmām ir arī veselie bērni, kas mācās sadzīvot ar citādajiem līdzās, un, ja vajag,
arī palīdzēt un atbalstīt tos. Nometnes dalībnieki ir dažādu tautību, un kopīgas
darbības sekmē arī viņu savstarpējo saprašanos un tālāko kontaktēšanos. Ukraiņu
bēgļu ģimenes kopīgos pasākumos turpina apgūt latviešu valodu, izzina Latvijai
raksturīgo.
          Izglītojoša ģimeņu atpūtas nometne «Ābolēni 2024» tiek organizēta atpūtas
kompleksā „Abragciems”, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Jūras klimats, smilšu
pludmale, tīrais priežu meža gaiss, spēles dabā – tas viss rada bērna organismam
veselīgu vidi. Izmitināšana divvietīgās uc. mājiņās.
Plaša un zaļa teritorija. Atpūtas kompleksa teritorija ir norobežota.
Pieteikties var pa tālruni 29182048 vai epastā:surabele@gmail.com

31179317_1763231263733130_6196416594306924544_n.jpg

Pagātne šodienas acīm

27. mai. 2024, Nav komentāru

Vai ik katrs ir dzirdējis teicienu: “Bez pagātnes nav nākotnes”. Hroniski slimo bērnu draugu biedrība “Sūrabele” par to atgādina savā vasaras projektā ar došanos uz Bausku un Rundāli 20. jūlijā, tā turpinot iepazīt Latviju.


Bauska, viena no senākajām un skaistākajām Zemgales pilsētām, kas atrodas 67 km attālumā no Rīgas, vietā, kur savienojoties Mūsas un Mēmeles upēm, izveidojas Lielupe.
Tā, saskaroties ar pagātnes elpu, priecāsimies par šodienas norisēm, gūstot atpūtu un atelpu, neatkarīgi no tautības, ticības, vecuma un veselības stāvokļa. Un kopīgās pārrunās pie Lielupes, veidosim jaunus savstarpējos kontaktus.

Līdzās grandiozām ordeņlaiku pilsdrupām, izcilajam baroka un rokoko arhitektūras piemineklim – Rundāles pilij, un daudziem citiem tūrisma apskates objektiem, atrodas Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle, kas iepazīstina ar 20. gadsimta auto un moto vēsturi, padomju pilnpiedziņas automobiļiem, unikāliem RAF spēkratiem un II Pasaules kara kaujas mašīnām. Pēc to apskates dosimies uz Rundāli, kas lepojas ar skaisto Rundāles pili un tās skaisto dārzu. Tātad vairāk uzzināsim ne tikai par transportlīdzekļu attīstību, bet arī par sadzīves tradīcijām Latvijā, par Rundāles pils būvniecību un nozīmi pagātnē, kā arī par atjaunošanu mūsdienās.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Ja vēlaties piedalīties, zvaniet 29182048 vai arī rakstiet: surabele@gmail.com.

Jaunākie ieraksti

  • Projekts “Mēs varam vairāk”
    26. aug. 2024
  • Hroniski slimo bērnu draugu biedrības ‘’Sūrābele’’ nometne ‘’Ābolēni 2024’’ 04.08.2024. – 09.08.2024.
    21. aug. 2024
  • Projekts "Pagātne šodienas acīm". 2024.gada 20.jūlijs
    19. aug. 2024
  • No 4. līdz 9. augustam Tukuma novada Abragciemā nometne “Ābolēni 2024”
    9. jūl. 2024
  • Pagātne šodienas acīm
    27. mai. 2024
  • Nometne “Ābolēni 2021”, 2021.gada 1.-6.augusts
    1. sep. 2021
  • Atskats uz nometni „Ābolēni 2020”
    30. sep. 2020
Aizpildi pieteikumu šeit: anketabrivpratigais

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

HRONISKI SLIMO BĒRNU DRAUGU BIEDRĪBAS Mājas LAPAS uzturēšanu atbalsta SIA MOZELLO